אסטרטגיות למידה-ללמוד איך ללמוד

 עמוד הבית / טיפולים / אסטרטגיות למידה-ללמוד איך ללמוד
אסטרטגיות למידה-ללמוד איך ללמוד

 
 ייעוץ פרטני בנושא אסטרטגיות ומיומנויות למידה ושיפור הקשב והריכוז
 

אזור באר שבע והדרום

טיפול גם בסקייפ

 
 
היית רוצה לדעת ללמוד איך ללמוד?

דמיין את עצמך לרגע מרוכז יותר בחיי היומיום, מתנהל ביעילות עם הזמן שלך ומספיק לעשות יותר בפחות זמן.

ראה את עצמך מצליח לזכור יותר דברים חשובים ומתמודד בצורה מאוזנת ורגועה עם פחדים, מחשבות מגבילות ולחצים בחיי היומיום.

דמיין את עצמך מצליח להגדיר מטרות ויעדים בחייך ולעמוד בהם. איך כל זה גורם לך להרגיש?
אם היית לומד ביתר יעילות ובפחות זמן, מצליח יותר במבחנים ומשפר את ציונך, מה זה היה עושה לך?

מה אני נותנת לו במהלך הטיפול:
שאלון בכתב או בע"פ לקביעת סגנון הלמידה.
אם לא מאובחן עם בעיות קשב ויש לי חשד- שאלון לבדיקת רמת קשב.
תכנית מסודרת וברורה הניתנת בכתב לאחר המפגש הראשון.
משימות תרגול ויישום בין פגישה לפגישה.
הנרשמים לסדרה של 4 או 8 מפגשים יוכלו לבחור כבונוס חוברת בנושא שיפור הריכוז או סדרת שיעורים אינטרנטים מוזלים (חבילת ה8 מפגשים).
אפשרות להתקשר והתייעץ בין הפגישות.

המלצות

מהייעוץ הזה הפקתי המון טיפים שאני בטוחה שילכו איתי בדרך להצלחה. לפני הייעוץ ישנתי שעות מועטות בלילה, לא אכלתי טוב, התנדנדתי בין למידת יתר לבין תקופות של דחיינות והימנעות בלמידה. בנוסף לכל הצרות גם סבלתי מלחץ גבוה בזמן מבחנים שהרס לי את מה שכבר ידעתי. בשיחות למדתי מה באמת מעכב אותי ויוצר אצלי את החסימות, למדתי את חשיבות האיזון לחיי, למדתי לשנות הרגלים כגון אכילה ושינה, למדתי לתכנן זמן וללמוד בצורה מאוזנת ולמדתי כיתד להתמודד עם הפחד שלי, המחשבות המעכבות שלי והלחץ שלי. כיום אני מצליחה גם להינות מהלמידה, לאזן בין למידה לפנאי ולתפקד בצורה טובה במבחניםממליצה-  ש.ל סטודנטית להנדסה,. אוניברסיטת בן- גוריון.
 

במפגשים עם אלה למדתי איך לגשת ללימודים ממקום בטוח יותר. בתור תלמידה עם לקויות למידה והפרעות קשב הייתי נמנעת כמעט לגמרי מלמידה עצמית בבית והרבה פעמים גם לא הייתי מגיעה לשיעורים בבית הספר. בפגישות עם אלה למדתי איך להיות יותר מרוכזת וללמוד בדרך רב ערוצית שמתאימה לי, איך לתכנן את הזמן בצורה יעילה ולשלב את הלימודים עם כל המשימות הרבות שיש לי בחיים. למדתי איך לסכם חומרים רבי מלל ולעשות תרשימים וטבלאות ובעיקר למדתי איך להשתלט על הלחץ, הפחד והניסיונות לברוח מהלימודים ולדחות משימות. ממליצה בחום. ענבר, תלמידת תיכון.


"אני אבא שלי נערה בכיתה יא. פנינו לאלה בעקבות חרדת מבחנים, ממנה סבלה ביתנו. הבת שלי היא פרפקציוניסטית, הכל צריך להיות אצלה מושלם, היא חייבת תמיד להצטיין. הסיוט הכי גדול היה בשבוע לפני מבחנים במתמטיקה, אנגלית והיסטוריה. היא סבלה מכאבי בטן נוראיים, מבחילות ומהקאות. היא הייתה מתקשרת אלינו כל הזמן לעבודה. זה היה ממש נורא. הבת שלנו הגיעה לאלה לטיפול פרטני של 10 פגישות. במהלך הפגישות שמנו לב איך הילדה שלנו נרגעת לאט לאט. אלה לימדה אותה כל מיני שיטות ונתנה לה כלים כיצד להתמודד עם החרדה. היו אפילו פעמים שהבת לימדה אותנו חלק מהכלים לדוגמא: שכבנו כולנו על מזרנים ועשינו הרפיה. אלה גם הנחתה אותנו, ההורים, כיצד להגיב אליה כאשר היא בחרדה. גילינו שהתגובות הקודמות שלנו, שבאו מתוך רצון להגן ולשמור עליה, רק הגבירו אצלה את החרדה. היום אנו מגיבים אחרת לגמרי. היפה בכל העניין שלמדנו גם איך להתנהג ולדבר עם הילדים האחרים שלנו. אני בכלל חושב שלא צריך לחכות לבעיות כדי להגיע לטיפול ולקבל הנחייה כיצד להיות הורים טובים יותר ולעזור לילדים שלנו. אנחנו בכל מקרה, הרווחנו בגדול".
ממליץ יוסי
 

 
תלמידים וסטודנטים המתנסים בלמידה חווים קשיים רבים. החל מקושי בתכנון זמן וכלה בקשיים לזכור כמויות גדולות של חומר. כל זאת והציפיות שיש לתלמיד מעצמו מוסיפים על הקושי וגורמים, במקרים רבים ללמידה לא יעילה ולחצים רבים. תלמידים לומדים מקצועות רבים ומגוונים, אך את הדבר החשוב ביותר לא מלמדים אותם-כיצד ללמוד בצורה יעילה. לאור כל זאת ילדים, מתבגרים וסטודנטים מבוגרים נתקלים לעיתים קרובות בקשיים וזקוקים להכוונה ולמיומנויות למידה. תכני הייעוץ נקבעים ע"פ קשייו של הנועץ. נושאים שכיחים בייעוצים מסוג זה הינם: שיפור הקשב והריכוז, תכנון זמן המותאם לנועץ, כיצד לעבד חומר על מנת לזכור אותו טוב יותר לטווח ארוך, התמודדויות עם דחיינות והימנעות בלמידה, התמודדות עם חרדת למידה בכלל וחרדת מבחנים בפרט.
 
הייעוץ ייחודי בכך שהוא משלב טכיניקות התנהגותיות, מחשבתיות ורגשיות בהתמודדות עם אתגרים/קשיים בלמידה. כלים אילו ניתנים ליישום גם במקצועות הריאלים/חישוביים. הכלים הינם פשוטים ליישום ויעילים ביותרניתן לראות שיפור משמעותי בהרגלי הלמידה לאחר מספר מפגשים!
 
שיטה ייחודית זו פותחה ע"י גב' אלה ארנון (M.A) ויושמה בהצלחה רבה על מגוון של אוכלוסיות במוסדות כגון: אוניברסיטת בן- גוריון, המכללה להנדסה ע"ש סמי שמעון ובתי ספר (ראה לקוחותינו המרוצים) וכן בקליניקה הפרטית.
 
אז כדי לתאם שיחה עם אלה ארנון בזמן הקרוב
לחץ כאן כדי להיכנס לקישור ולהשאיר פרטים ו/או להתקשר
 
בברכה
אלה ארנון
0528324888


תלמיד/סטודנט היית רוצה לדעת:

מהי הדרך הטובה ביותר עבורך ללמוד (באמצעות שאלון לבדיקת סגנונות למידה)
 
 
>> כיצד להתנהל בזמן הרצאה כך שתבין ותזכור יותר
 
>> כיצד ללמוד בבית באופן עצמאי כך שתלמד פחות זמן ותזכור יותר טוב
 
>> איך הגישה שלך משפיעה על הציונים שלך ומהי הגישה המנצחת
 
כדי לקבל במתנה את המדריך לסטודנט לשיפור הקשב והריכוז

↓↓↓
לחץ כאן

 
הורים, הייתם רוצים לדעת
 
 
>> למה כל הלחץ על הילד שיכין שיעורים לא באמת עוזר לכם
 
>> למה חבל על הכוח שלכם כשאתם מנדנדים לילד שיכין שיעורים
 
>> כיצד לסייע לילדכם לשפר את הריכוז שלו כך שילמד יותר טוב
 
>> כיצד לסייע לילדכם לשפר את יכולות ההתארגנות שלו כך שיהיה יעיל יותר
 
>> כיצד לשבת עם הילד על שיעורי הבית ולהישאר מאוזנים ושפויים
 
כדי לקבל במתנה מדריך להורים- כיצד לסייע לילד לשפר את הריכוז שלו, יש ללחוץ כאן

אודות מרכז ההכשרות

מרכז ההכשרות - " זווית שונה ללמידה" בהנהלת אלה ארנון,  נותן מגוון שירותים בנושאים של: מיומנויות למידה , טיפול בחרדות, טיפול בהתקפי כעס, שיפור התקשורת הזוגית והמשפחתית ועוד. ניתן לקבל את השירותים בדרכים שונות כגון: כגון: טיפולים אישיים, טיפולים זוגיים, טיפולים משפחתיים, ייעוצים והדרכות הורים, סדנאות, הרצאות, קורסים וירטואלים ,ספרים וחוברות.


קרא עוד

אירועים בתמונות