קבלה עצמית

קבלה עצמית
עייף ומותש. את תמיד דורשת ודורשת ממני וכל מה שאני עושה לא מספיק. אני מנסה לדבר איתך ואת מגרדת אותי באלימות". רונית הייתה מופתעת מהתשובה ושאלה את העור: "אז מה אתה רוצה שאני אעשה כשאתה מציק?" רונית השיבה בדמות של העור: "פשוט לטפי אותי ואל תצפי ממני להשתנות
"אם הייתי יכולה להחליף את העור שלי הייתי עושה זאת בשמחה" אמרה רונית בעודה יושבת על הספה מולי ומגרדת חלופות את האיזור שבין אצבעות הידיים. רונית הגיעה לטיפול בתקופה של עומס ולחץ גדול בחייה. היא עבדה בעבודה תובענית ובמקביל תקפדה כאשת משפחה וכאם לשלושת ילדיה. מאז ומתמיד היו לה ציפיות גבוהות מאוד לגבי עצמה ובדרך כלל הצליחה לעמוד בהם, אך שילמה על כך מחיר אישי כבד. במהלך הטיפול רונית למדה לשחרר חלקית את הלחץ בעזרת עבודה עם המחשבות המעכבות והתמודדות עם הפחד מכישלון. היא עברה כברת דרך מאוד משמעותית בדרך לקבלה עצמית ובאיזשהוא מקום כבר חוותה את עצמה כאישה המקבלת ואוהבת את עצמה באופן מלא. היא ביקשה ממני לסיים את הטיפול וכעבור חודשיים ביקשה לקבוע עימי פגישה. שמחתי והתרגשתי מאוד לפגוש שוב את רונית. היא נכנסה לחדר בהתלהבות נראתה שלווה יחסית ומלאת חיות. היא שיתפה אותי בדברים החיוביים המתרחשים בחייה וציינה במורת רוח שיש דבר מה שמטריד אותה מאוד: "בשבועיים האחרונים אני לא מפסיקה להתגרד. זה התחיל באזור הגב התחתון, התפשט לבטן והגיע לידיים. אני לא יכולה לסבול את עצמי בצורה כזאת. ניסיתי לשלוח אור לגוף שלי ולדמיין שהגירוד נעלם אבל זה לא עזר". מנקודת הראות שלי, כל פעם שקיים סימפטום בגוף הוא מאותת לנו על משהו משמעותי שאנחנו צריכים לשים לב אליו ואחת הדרכים לברר זאת היא פשוט לתקשר עם הגוף החכם שלנו. ביקשתי מרונית להיכנס למצב של הרפיה ולהיכנס לדמות של העור שלה. אם העור היה יכול לדבר מה הוא היה אומר. בעוד רונית החלה לשקוע בהרפיה עמוקה היא החלה לדבר בשמו של העור שלה: "נמאס לי. אני עייף ומותש. את תמיד דורשת ודורשת ממני וכל מה שאני עושה לא מספיק. אני מנסה לדבר איתך ואת מגרדת אותי באלימות". רונית הייתה מופתעת מהתשובה ושאלה את העור: "אז מה אתה רוצה שאני אעשה כשאתה מציק?" רונית השיבה בדמות של העור: "פשוט לטפי אותי ואל תצפי ממני להשתנות". כאשר רונית יצאה מההדמיה היא הייתה המומה מעצם הפשטות והרכות של המסר וזה גם נראה לה מאוד מוזר להפסיק להילחם ופשוט לקבל. ברגע שהיא הקשיבה באמת וקיבלה את המסר של הגוף היא הצליחה ללטף את האזורים המגורים בגוף ואז הגירוד נעלם בהדרגה.
 
 
הקשבה למסרים המגיעים מהגוף- גוף נפש
 
ולסיום, קוראי היקרים, נחזור כל אחד לחייו האישיים. ננסה להיזכר כמה פעמים הגוף שלנו ניסה ועדיין מנסה לשלוח אלינו מסרים ואיתותים שקשה לו ושהוא עייף ומותש ושנמאס לו כל הזמן מהמלחמה הבלתי פוסקת להמשיך ולתפקד עם כל העומס שנצבר. בסכה"כ הוא רוצה רק שיניחו לו, שלא ישפטו אותו ושיקבלו אותו כמו שהוא. ואכן לא פשוט כלל לעצור ולהקשיב לגוף כי אנו לא רוצים לשמוע מה שיש לו להגיש כי אז, רחמנא ליצלן, נצטרך להרפות, לשחרר ולהפסיק להילחם בעצמינו. והרי מיום שיצאנו מבטן אמינו אנו רגילים להילחם וכול האנשים שסביבנו והחברה כולה רק נלחמת ואנו לא מכירים שפה אחרת. ומה זה לעזאזל הקבלה הזאת ובעצם איך עושים את זה? אנו שואלים את עצמנו בבלבול. בתור התחלה אפשר פשוט להפסיק לרצות כל הזמן להשתנות ולשים לב ולהתבונן בתגובות המיידות שיש לנו כאשר הגוף או משהו אחר לא מתפקד בדיוק כפי שציפינו. וכך במקום להאשים את עצמינו ולכעוס על הגוף שלנו נתחיל פשוט ללטף. וככל שיותר נלטף העולם כולו יתרכך.
 
 
 
 הכתבה מתוך מגזין "הלווין"

אודות מרכז ההכשרות

מרכז ההכשרות - " זווית שונה ללמידה" בהנהלת אלה ארנון,  נותן מגוון שירותים בנושאים של: מיומנויות למידה , טיפול בחרדות, טיפול בהתקפי כעס, שיפור התקשורת הזוגית והמשפחתית ועוד. ניתן לקבל את השירותים בדרכים שונות כגון: כגון: טיפולים אישיים, טיפולים זוגיים, טיפולים משפחתיים, ייעוצים והדרכות הורים, סדנאות, הרצאות, קורסים וירטואלים ,ספרים וחוברות.


קרא עוד

אירועים בתמונות