מדריך רוחני

 עמוד הבית / מאמרים / מימוש עצמי / מדריך רוחני
מדריך רוחני
עם המדריך הפנימי תמיד אפשר לדבר, אפשר לשאול שאלות ולקבל תשובות חכמות, אפשר לקבל ממנו חום ואנרגיה והרבה הדרכה ועזרה לגבי סוגיות שונות בחיינו
מדריך רוחני
שלום לכם, קוראיי היקרים. נסו להיזכר כמה פעמים בחייכם חשתם בודדים על אף שהייתם מוקפים באנשים הקרובים אליכם. בנוסף לבדידות חשתם גם אשמה שאומרת: "באיזה זכות יש לי להתלונן? הרי יש לי הכל ואני עדיין מרגיש בודד. איזה פינוק! איזו חוצפה!". בדרך כלל כשאנו חשים אפילו את ניצני הבדידות אנו ממהרים לכסות עליה בבריחה ובעשייה בלתי פוסקת, כמאמר השיר: "בלב שלי יש חור שאי אפשר לסגור, ואני רץ.."(דודו טסה) . פעמים רבות אנו מנסים להיאחז בדברים החיצוניים לנו כגון: בני זוגנו, ילדינו, חברינו והרגלינו כבקרש הצלה וזה עדיין לא ממלא את החסר הפנימי העמוק.
 
דוגמא לחיבור עם המדריך הפנימי
 
באחת הקבוצות הטיפוליות שהנחיתי, אחד המשתתפים בשם דני (שם בדוי), דיבר על כך שבתקופה האחרונה הוא חווה חוסר התלהבות ומועקה בחייו. לפני מספר חודשים הרגיש מאושר ומשוחרר וציפה שכך חייו ימשכו לנצח. הוא הביע אכזבה עמוקה מעצמו ותחושה של חוסר ערך עקב מצבו הנוכחי. המשתתפים ניסו לחזק אותו ואמרו לו כמה הוא מדהים וחזק, אך נדמה כי דבריהם לא באמת דיברו אליו באופן משמעותי. "כולם אומרים לי את זה אבל אני לא מרגיש כך מבפנים". ביקשתי מדני לעצום את העיניים, להיכנס להרפיה ולדמיין דמות של מדריך רוחני חכם וחומל. דני סיפר שהוא רואה איש מבוגר עם זקן לבן ,גלימה לבנה ועיניים טובות מאירות. ביקשתי ממנו שבדמיון יעמיד את עצמו מול הדמות וישמע מה שיש לה לאמר לו. דני דיבר בשם הדמות: "אני אוהב אותך ותמיד אוהב אותך. אתה נמצא בדרך הנכונה, תאמין בעצמך ואני תמיד איתך". בעוד דני מדבר בשם הדמות בעיניים עצומות ניכרה ההתרגשות הרבה על פניו. כשהוא פקח את עיניו היה מדהים לראות את האור שקרן מעיניו.
 
 כיצד מופיע המדריך הפנימי
 
אני מניחה שתיאור זה נראה לחלקכם הזוי או דימיוני, אך פעם אחר פעם אני חווה את הפלא והקסם שנוצר ברגע שאדם מתחבר לדמות של מדריך פנימי. הוא יכול לבוא בדמויות ובצורות שונות. יש אנשים שרואים זאת כאור לבן או בדמות של אישה או אל ויש אנשים שלא רואים זאת אלא חשים זאת כנוכחות פנימית חזקה ועוצמתית. גם אני באופן אישי חווה כל פעם את ההתרגשות הפנימית החזקה כאשר אני מחוברת למדריך הפנימי שלי. עם המדריך הפנימי תמיד אפשר לדבר, אפשר לשאול שאלות ולקבל תשובות חכמות, אפשר לקבל ממנו חום ואנרגיה והרבה הדרכה ועזרה לגבי סוגיות שונות בחיינו.
כמו שאומר השיר: "אך לעת ערב עם רוח ערב עלה נושר לו על גג ביתי, אני יודעת, אני שומעת, מישהו הולך תמיד איתי"...(רמי קידר) ולא, אבל ממש לא השתגענו...
 
 הכתבה מתוך מגזין "הלווין"

אודות מרכז ההכשרות

מרכז ההכשרות - " זווית שונה ללמידה" בהנהלת אלה ארנון,  נותן מגוון שירותים בנושאים של: מיומנויות למידה , טיפול בחרדות, טיפול בהתקפי כעס, שיפור התקשורת הזוגית והמשפחתית ועוד. ניתן לקבל את השירותים בדרכים שונות כגון: כגון: טיפולים אישיים, טיפולים זוגיים, טיפולים משפחתיים, ייעוצים והדרכות הורים, סדנאות, הרצאות, קורסים וירטואלים ,ספרים וחוברות.


קרא עוד

אירועים בתמונות