חזון

חזון

רב האנשים סבורים כי נפש האדם היא דבר מורכב וטיפול ושינוי עצמי חייב להיות כרוך בסבל, בתהליכים ארוכים ובחוסר בהירות רבה לגביהם. ההתנסות בכלים של השיטה  האינטגרטיבית (משולש-רגש, מחשבה והתנהגות) מאפשרת לאדם להתחבר לעצמו באופן ממוקד ומדויקמבלי לנתח ולפרש את עצמו יותר מדיי. כאשר יותר ויותר אנשים יתחברו לחלקים בעצמם (התנהגויות, מחשבות ורגשות) באופן שלם וילמדו להסיר את ה"מסכות", לראות בבירור מה קיים בתוכם, הם יוכלו למנף זאת לעשיית שינוי בחייהם. כל אדם שעובר שינוי בעצמו משפיע על סביבתו וכך מעגלי השינוי הולכים ומתרחבים. בשנתיים האחרונות נוספו למרכז: אלה ארנון- זווית שונה ללמידה מנחים נוספים, שעברו בעצמם את התהליכים ומסייעים גם לאחרים ליצור שינויים בחייהם.
החזון הוא שכמה שיותר פרטים, משפחות וארגונים יישמו את הכלים ואת התפיסה העומדת מאחוריהם וכך יווצר שינוי משמעותי ועמוק במעגלים הולכים ומתרחבים.

החזון של מרכז ההכשרות "זווית שונה ללמידה"
 
    החזון שלי הוא שכמה שיותר תלמידים, סטודנטים, הורים ומורים יקבלו ידע ומודעות לגבי הדפוסים שמנהלים אותם בחיים בכלל ובלמידה בפרט. שכל תלמיד וסטודנט ידע מהו סגנון הלמידה שלו ,ילמד לפי סגנון זה ,יגביר את הריכוז שלו ופחות יברח לדפוסים של הימנעות ודחיינות. שכל תלמיד וסטודנט ילמד על דרכים נוספות להגברת הריכוז, למציאת איזון בין תחומי החיים השונים, לתכנון זמן שמתאים לו, לעיבוד חומר במקצועות השונים, להתמודדות עם פחדים ומחשבות מעכבות ולהתמודדות עם לחץ וחרדה בבחינות.
הייתי מאוד רוצה שכל תלמיד יאמין באמת שניתן להתמודד עם פחדים, מחשבות מעכבות והתנהגויות שאינן מיטיבות איתו ושניתן לעשות זאת בפשטות מתוך מקום של אהבה, קבלה עצמית והעצמה אישית.לפי החזון שלי כל מורה והורה בישראל ובעולם  ידע קודם כל להכיל ולקבל את עצמו, יהיה מודע לכך שלכל ילד סגנון למידה משלו ודרך ייחודית משלו להתרכז ולהפנים חומר, שאין דרך אחת נכונה ללמידה ויאפשר במסגרת הגבולות שהוא והמערכת מציבים, יותר חופש לתלמידים להיות מי  שהם באמת וללמוד בדרך המתאימה להם. אני מקווה שמערכת החינוך בכלל תתאים את עצמה עד כמה שניתן כדי שהמורים ירגישו שיש להם את התמיכה והמסגרת לאפשר לתלמידים יותר חופש לימודי ולמידה משמעותית. אני שואפת של הורה ומורה יהיה מודע למשולש של רגש, מחשבה והתנהגות, וידע איך להתמודד עם הפחדים, המחשבות המעכבות והתנהגויות מפריעות כגון: דחיינות, הימנעות, תופקנות ולחץ, מול עצמו ומול האחרים איתם הוא בא במגע.

באהבה
אלה ארנון

אודות מרכז ההכשרות

מרכז ההכשרות - " זווית שונה ללמידה" בהנהלת אלה ארנון,  נותן מגוון שירותים בנושאים של: מיומנויות למידה , טיפול בחרדות, טיפול בהתקפי כעס, שיפור התקשורת הזוגית והמשפחתית ועוד. ניתן לקבל את השירותים בדרכים שונות כגון: כגון: טיפולים אישיים, טיפולים זוגיים, טיפולים משפחתיים, ייעוצים והדרכות הורים, סדנאות, הרצאות, קורסים וירטואלים ,ספרים וחוברות.


קרא עוד

אירועים בתמונות